O společnosti

KOHAP

O nás

  • jsme výrobci obalů z vlnitých lepenek a dodavatelé obalových materiálů
  • jsme středně velká firma se sídlem v Opatovicích I. u Kutné Hory, vyrábíme ve vlastních prostorách
  • dodáváme naše výrobky a obaly firmám po celé České republice
  • navrhujeme vhodná balení, optimalizujeme vaše balení použitím nejvhodnějšího řešení jak z hlediska dokonalé ochrany výrobku , tak z hlediska efektivity a šetrnosti k životnímu prostředí
  • zajišťujeme dopravu našich výrobků až k zákazníkovi vlastními rozvozovými auty, případně jinými dopravními a spedičními firmami
  • obaly vyrábíme z vlnitých lepenek, při jejichž výrobě je použito až dvou třetin recyklovaného papíru, vzniklý obal je plně recyklovatelný
  • poskytujeme našim zákazníkům dokonalý servis, dodáváme návrhy balení, kalkulace a vzorky požadovaných obalů

Historie

Firma KOHAP vznikla v r. 1996 původně jako sdružení fyzických osob. Výrobu zahájila v pronajatých prostorech a specializovala se zejména na obaly pro nábytkářský průmysl. Ten tehdy prožíval velký rozmach a umožnil firmě náležitý růst.

Již po třech letech se firma transformovala na společnost s ručením omezeným, vlastněnou třemi společníky a jednateli firmy. Byla zahájena výstavba nové provozovny. Výroba v ní byla zahájena v září roku 2000. V dalších letech byly rozšířeny jak výrobní, tak skladové prostory, ve kterých firma působí dodnes. Vyrábíme obaly z vlnitých lepenek (mikrovlna, třívrstvá a pětivrstvá lepenka), zejména klopové krabice, přířezy, proklady a tvarové výseky, obaly dle katalogu FEFCO. Dále dodáváme obalové materiály jako strečové a bublinkové fólie, lepicí pásky, vázací pásky, ochranné hrany a profily, pěnové fólie a další.

Ekologie

Certifikát EKO-KOM

Naše firma je registrována u společnosti EKO – KOM, a.s. která plní zákonnou povinnost zpětného odběru a využití odpadu z obalů.

Povinnosti zpětného odběru a využití odpadů z obalů mají podle zákona osoby (podnikající právnické a fyzické osoby), které uvádějí obaly nebo balené výrobky na trh nebo do oběhu, tzn. dovážejí, plní, importují do ČR nebo prodávají.

Obal je definován jako libovolný výrobek zhotovený z materiálu jakékoli povahy, který je určený k pojmutí, ochraně, manipulaci, dodávce či prezentaci výrobků určených pro spotřebitele (občana) nebo pro jiného konečného uživatele.

Naše krabice jsou šetrné k životnímu prostředí díky snadné a energeticky nenáročné výrobě lepenek z recyklovaných materiálů, výsledný obal je opět plně recyklovatelný!